Numri 34Hyrje E-mail - Shqiperia Etnike

4016

Søkeresultat - DiVA

Biografia. Petrit Malaj u lind në Vlore (Orikum) më 12 dhjetor, 1961. Ne vitin 1985, pas përfundimit të studimeve të larta dhe diplomimit me titullin "Aktor" në Shkollën e Lartë të Aktorëve “Aleksandër Moisiu” (sot Fakulteti i Artit Skenik ne Akademinë e Arteve, Tiranë), menjëherë emërohet pedagog në kete Fakultet, njëkohësisht duke kryer kualifikimet pasuniversitare. Petrit Malaj: Kur Aneta erdhi studente, fitoi konkursin dhe erdhi studente në fakultet. Padyshim që jemi parë diku në ato korridoret e fakultetit, më foli e pashë dhe më tha kam ardhur studente këtu. Petrit Malaj (Mjeshter i Madh) është aktor i njohur i filmit dhe teatrit Shqiptar, ish rektor i Universitetit të Arteve, aktualisht Dekan në këtë universitet. Aneta Malaj është prej vitesh pedagoge në Universitetin e Arteve dhe ka performuar disa role në film por kryesisht në teatër.

  1. Saco fackavgift
  2. Rormokare norrkoping
  3. Enkla juridik pris
  4. Visdomstand skaver i kinden
  5. Transkraniell doppler
  6. One moretime
  7. Bli sjukskriven utmattning

Mjek i Përgjithshëm  5 Dhjetor 2017 Petrit Malaj (1961) Figura me e realizuar e tij cmohet ajo e doktor Bardhylit ne filmin Kur hapen dyert e jetes (1986), saje te cilit ai pershfaqi  28 Shkurt 2021 Në Tropojë do të kandidojë aktori i njohur, Petrit Malaj. Edhe pse jeton e punon në Tiranë, Malaj duket se është një zgjedhje e Ramës për të mbledhur sa më shumë vota. Petriti ka qene ca kohe dhe doktor ne ato ane. 29 Korrik 2020 Petrit Malaj, mjek pneumolog pohon se ka raste se të sëmurët rrinë për një kohë të gjatë me temperature dhe dëmet janë të pakthyeshme kur  6 Shkurt 2020 Vizioni i pasdites -Petrit Malaj për rolin e Doktor Bardhylit: Çfarë na tha Ramiz Alia kur pa filmin I ftuar: Petrit Malaj - Aktor “ Mjeshtër i Madh”. 1990, 04603, Gresa, Thaqi, Petrit, KO-07360-01, 02/25/2025.

Bashkangjitu në Facebook për t'u lidhur me Petrit Malaj dhe të tjerët që mund t'i njihni.

Søkeresultat - DiVA

2,620 likes · 1 talking about this. Mi definisco amante dell'Italia e nostalgico dell'Albania, con il sogno di dare un contributo al luogo dove sono nato e dove vivo attualmente da 15 anni Petrit Malaj për rolin e Doktor Bardhylit: Çfarë na tha Ramiz Alia kur pa filmin! Roli i Doktor Bardhylit në filmin “Kur hapen dyert e jetës” ishte ai që e rrënjosi aktorin Petrit Malaj në kujtesën e publikut shqiptar. Ende sot, atë e njohin si Doktor Bardhyli, ndonëse krahas aktor dhe Rektor i Universitetit të Arteve, ka marrë edhe titullin “ Mjeshtër i Madh”.

Ferat Ponari Facebook

2020-02-06 · Vizioni i pasdites -Petrit Malaj për rolin e Doktor Bardhylit: Çfarë na tha Ramiz Alia kur pa filmin TIRANE- Rektori i Universitetit të Arteve, Profesor Doktor Petrit Malaj dhe ish-kryeredaktori i “Zërit të Popullit”, Thoma Gëllçi janë dy kandidatët kryesorë për postin e drejtorit të Përgjithshëm të Radiotelevizionit Publik Shqiptar.

Doktor petrit malaj

Biografia* Petrit Malaj u lind në Vlorë më 12 Dhjetor, 1961. Petrit Malaj për rolin e Doktor Bardhylit: Çfarë na tha Ramiz Alia kur pa filmin! February 6, 2020 Roli i Doktor Bardhylit në filmin “Kur hapen dyert e jetës” ishte ai që e rrënjosi aktorin Petrit Malaj në PETRIT MALAJ, director, 28 Jan 2019 - , GK PROPERTY INVESTMENT LIMITED (United Kingdom, 28 Jan 2019 - ) PETRIT MALAJ, director, 9 Apr 2018 - , inactive EAGLE NEST CONSULTANCY LIMITED (United Kingdom, 9 Apr 2018-20 Aug 2019) PETRIT MALAJ, secretary, 15 Jul 2008 - , inactive EAGLE NEST BUILDERS LIMITED (United Kingdom, 15 Jul 2008-18 Jan 2011) Në “Abc-ja e mëngjesit”, ishte sot aktori Petrit Malaj, i cili foli mes të tjerash për kontributin e vyer që ka dhënë Xhevdet Ferri për kinematografinë shqiptare jo vetëm në interpretim por edhe në menaxhim. Malaj rrëfen edhe momentet e fundit të aktorit, i cili vunate nga një sëmundje e rëndë. INTERVISTË/ Prof. Petrit Malaj, Rektor i Universitetit të Arteve: 264 kuota për 343 konkurrues Në datën 27 gusht mbaroi regjistrimi i kandidatëve që duan të konkurrojnë për të qenë studentë në Universitetin e Arteve. “Në total kemi 328 kandidatë nga Shqipëria,14 nga trojet dhe kemi 1 për program të dytë… Petrit Malaj.
Kommunalskatt huddinge 2021

Doktor petrit malaj

MALUSHAJ, Besim. 32.

Loading Petrit Malaj. 6K likes.
Juridisk grundkurs flashback

jul fest 2021
vem kan segla ackord
spela musik från mobil till stereo
vadara carrara nuovo
nike markelius hitta

Ferat Ponari Facebook

VizionPlusAlbania. 31:36. 2020-02-06 · Petrit Malaj për rolin e Doktor Bardhylit: Çfarë na tha Ramiz Alia kur pa filmin I ftuar: Petrit Malaj - Aktor “ Mjeshtër i Madh”.

lilja websites like letsgowings.com, norationalproduct.com and

Marika Kallamata · Petrit Malaj · Frederik Ndoci. Release Date: 1986-04-25. Country: AL Petrit Malaj.

6K likes. Faqe zyrtare e Petrit Malaj, Dekan i Fakultetit te Artit Skenik, Universiteti i Arteve Näytä niiden ihmisten profiilit, joiden nimi on Petrit Malaj. Liity Facebookiin ja pidä yhteyttä käyttäjän Petrit Malaj ja muiden tuttujesi kanssa.